RONSKI A. KOSKY

ELUSTIILI COACH, SERTIFITSEERITUD JOOGA SOUL MOTION TANTSUÕPETAJA

Ronski A. Kosky

Sõprus, perekond ja kogukond on olnud olulised minule. Et intiimsus saaks õitsele puhkeda iseenda ja teiste vahel, selleks on vajalik ühiselt veedetud aeg, tähelepanu jagamine ja puudutuse olulisus igapäevases elus. Sügav sõprus ja püsiv ühendus inimeste vahel tuleb mõistmisest suhete väljal navigeerides, mida toetavad terved tantristlikud suhted ja kogukond. Nendeks on ense eest hoolitsemine, armastuse andmine ja saamine teistega, energia paigutamine oma valitud perekonda ja kogukonda ja veetes aega looduses ning suhestudes elementidega.     

Kui sa tuled mõistmisele kui palju erinevaid arhetüüpe elab sinu templis, komposteerides ja tervendades traumat, häbi, süüd, kõik see väljendamata jäänu, mis tahab sündida, andes ruumi su terviklikkusele, selle läbi su olemus lööb õitsele igapäevaselt. Kui sa saad sõbraks oma tunnetega, nii väljendatud kui ka vastuvõetud, samuti laiendades oma tunnete sõnavara, siis sa tuled rohkem oma väesse ja muutud sihikindlamaks. Kui sa küpsed mõistmisesse oma vajadustest sinu täisväärtuslikuks eluks, siis su visioonid ja unistused saavad kergemini reaalsuseks. Hinnates ja austades, kes sa oled, su teekond muutub selgemaks. Ülal kirjeldatu läbi enda avastamise võtab aega, läbi sügava kavatsuse ja pühenduse sa leiad oma tee, millel käia.

Kui sa küsid endalt, mis on püha suhe, mis on püha seksuaalsus, siis sa oled tantrstlikul teekonnal.  Ma olen loonud ja toetanud kogukondi 50 aastat. Olen aidanud kogukondi kasvada ja areneda paljudes riikides. See on olnud üks minu missioonidest selles elus. Olen osa uuest kollektiivist, mis on tekkimas ja loomas ennast Märjamaal, Eestis. Mul on magistrikraad kogukondade loomise ja juhtimise alal.  Ma tunnen, et meie tulevik siin Maal sõltub meist kõigist, kuidas elada rahus ja harmoonias teineteisega. Ootan teiega kohtumist Eesti Tantrafestivalil. 

LOE RONSKY KOGEMUSI TANTRAST SIIT:

Lapsepõlves on mul olnud palju tantristlikke kogemusi. Oma varajases eas olin ma loomulik ja audentne, elades oma emotsionaalses ja füüsilises kehas. Mu vibratsioon oli kõrge, elav ja terve. Ma armastasin igat hetke, olin uudishimulik ja täielikus kohalolus. Mu unistuste maailm ja reaalne maailm olid üks. Ma elasin tantrat. Seda reaalsust muutis muidugi pereelu ja kultuuriline keskkond ning tantristlikud kogemused muutusid harvemaks mõneks ajaks. Olles kirglik olend, ma igatsesin elu, mis oli rohkem nauditav ja meeldiv. Kas ma saan taastada tantristlikku lapsepõlve olles täiskasvanud mees? See on olnud mu küsimus ja püüdlus aastaid. Järk-järgult avastasin oma tantristliku elustiili uuesti läbi laste läheduse. Samuti kasutasin paljusid praktikaid oma vibratsiooniseisundi tõstmiseks ja tantra muutmiseks oma elu igapäevaseks osaks.

Paljude aastate jooksul olen alustanud enamikke päevi ühe tunni ja 30 minuti pikkuse praktikaga, mida olen nimetanud teadlikuks liikumiseks, meditatsiooniks ja muusikaks. Hommikused harjutused, 5-6 päeva nädalas, on heaolu ning dünaamilise ja loomingulise eluviisi jaoks hädavajalik. Alustan 15-minutilise soojendusega, mis sisaldab joogat ja venitusi. Kohalolus liikumine on vabavormiline ekspressiivne tants, mille fookuses on mikroliikumine. Meditatsioon on istumine, mille käigus ma mõnikord häälitsen “Ohm”  ja teen erinevaid helisid. Lõpetan praktika sellega, et kogun kokku kõik väljendatud energia, istun vaikselt ja olen tänulik järjekordse väga väärtusliku päeva eest oma elus.

Ma olen rahva inimene ja arvan, et igaüks on olnud väga unikaalne ja eriline. Mulle meeldib ja tunnen suurt naudingut jagada oma tantristlike praktikaid kõigiga, kes soovivad minuga liituda, olgu ta siis sõber, õpetaja või armastaja.

Ma vahetevahel vaatan filme, mis on loodud sõltumatute filmitegijate poolt. https://etv.err.ee/1224214/ Südamering on väga liigutav ja emotsionaalne film, mille on siin Eestis teinud filmitegija Margit Lillak. See film räägib loo sellest, kuidas inimestevahelised suhteprobleemid mõjutavad igapäevast kogukonnaelu. Selles filmis on tantristlik pinge, mis tekitab palju küsimusi. Loomulikult oli Mõisamaa Ökokeskuses palju ilusaid hetki. See on tõeline film, ilma päris näitlejateta. 

2014. aastal tulin Eestisse Esnasse, et õpetada kogukonna loomise ja juhtimise 7-päevast töötuba “Rising Together”. Pakun seda programmi taas 2023. aastal, siin Eestis. Ootan põnevusega, et saaksin teiega jagada mõningaid kuldseid võtmeid omamaks edukaid ja pidulikke suhteid; mis loovad terveid tantristlikke kogukondi, perekondi ja inimeste vahelisi suhteid. 

Tee oma elust ilus armastusrännak ja tule minuga Eesti Tantrafestivalile.

TÖÖTUBA: Eluterve tantra kogukond ~ kogukonnas armastamise kunst

Iga edukas, terve kogukond sünnib armastavast lahkusest, mis viib armastava kohaloluni –  olek, mis on iga kogukonnaliikme sees ja viisis, kuidas olla teistega.

See, kuidas me tunneme, mõtleme, käitume, suhtleme ja kuidas me elame ja suhtleme teiste kogukonnaliikmetega. Selles töötoas jagan osalejatega teooriat selle kohta, millised on tervisliku tantra kogukonna koostisosad,samuti viin nad elamuslikule tunderännakule.

Nad lahkuvad sügavama kehalise arusaamaga sellest, kuidas luua armastavaid suhteid, toimivaid perekondi ja võimalusi, kuidas luua  edukaid ning jätkusuutlikke kogukondi.