Merrit Helistve

etenduskunstnik, lavastaja, koreograaf, nõustaja, tantsuõpetaja, kehapsühhoterapeut

Merrit Helistve

Minu kirg on olnud varajasest lapsepõlvest alates tants ja liikumine.  Olen kogu oma elu töötanud  etenduskunstniku, lavastaja ja koreograafina. Töötan igapäevaselt psühholoogilise nõustajana ja kehapsühhoterapeudina.
Kõige rohkem huvitasid mind psühholoogias keha ja meele seosed, ning siit ka otsingud kehapsühhoteraapia valdkonnast.  
Nähes kui palju meie keha peegeldab meie vaimset seisundit, hakkasin otsima võimalusi kuidas minu senine tegevus tantsu ja liikumise vallas psühholoogiaga ühendusse viia. 
 
Nüüd olen jõudnud punkti, kus iga hingetõmme võib viia mind minu enda tantsuga ühendusse. Pole samme mida peab selgeks õppima, vaid lihtsalt tunnetus – sügav ühendus iseendaga.

 

Mina tunnen, et ilma liikumiseta pole elu, iga rakuke mu kehas saab õnnelikuks kui astun esimese sammu. Kui veel liita siia juurde kaunis muusika ja mõnus seltskond muutub energia kehas täiesti ekstaatiliseks. Koosloomes tunnen, kuidas julgust tuleb juurde väljenduda rikkalikumalt ning kuuluvustunne aitab tekkida lõdvestusel, et täielikult oma kehasse kohale jõuda. Inspiratsioon ja motivatsioon, mida tants tekitab, kannab veel mitu päeva.

USALDAV VAIKUS - KOHALOLU KONTAKTIS

Selles töötoas loome ühenduse. Ühendus on kogu elu- meie suhe iseenda, teiste ja ühiskonnaga.  Siit tuleb meie elujõud ja heaolu.  Siin oleme kooskõlas oma armastava põhiolemusega, oma loomusega. 
Uurime võimet luua armastust, usaldavat kohalolu armastuses, tõmmata seda ligi oma ellu, suurendame oma ühenduse loomise ja ühenduses olemise võimet.  
 
Olla kohal oma kehas, kontaktis eluenergia, loovuse, seksuaalsuse ja mängulisusega. Lähtuda sellest tarkusest nii oma tantsus kui igapäevaelus. 
 
Õpime usaldama, tunnetama, märkama, alistuma ja lendama. Igaüks saab usaldava vaikuse välja luua, jäädes kohale keskmesse ja samal ajal olles olemas oma paarilise või partnerite jaoks.
Usaldav vaikus tervendab aju, hoiab ja toetab nii keha, meelt kui vaimu. Avab meie inspiratsiooni ja toetab liikumist, mis on suunatud iseendale.
 
Usaldavas vaikuses on olemas tõde. Ilma ootuste, soovide ja eeldusteta - aktsepteerimine iseenda ja kõige elava suhtes. Kui me midagi väljaspoolt ei oota ega eelda, siis pole ka milleski pettuda. Ainuke mida sa vajad on tahe, kõik muu on juba aja ja pühendumise küsimus.
 
See kogemus aitab sündida vaprusel, eneseaustusel, armastusel ja võimel vastu võtta, et elada oma elu tõeselt ja loovalt.
 
Pole tähtis, kes sa oled oma vanuselt kehaehituselt või taustalt – sinus elab loov tantsija, sinu eluenergia. Anna talle kuju, väljendus ja ruum ning üllata ja inspireeri iseennast!