Margus Sarmet

tantrist, transpersonaalne terapeut, tantraõpetaja, insener, ruumihoidja, seksuaalhariduse edendaja, joogi

Margus Sarmet

Olen tegelenud tantraga ja joogaga alates aastast 2011, selle ajaga on tantra ja jooga minu elu tundmatuseni muutnud. Minu elukvaliteet, rahulolu iseendaga, keskendumisvõime, tootlikkus, enesekindlus, sooritusvõime ja enesetunne on tohutult paranenud. Peamine põhjus miks ma tantraga tegelen on vaimne pürgimus. Olen veendunud, et meil kõigil on võimalik jõuda valgustumiseni juba selle elu jooksul, vajalik on eelkõige piisav pürgimus ja pühendumine. Pean tantrat üheks kõige võimsamaks vaimseks süsteemiks ja kiirteeks isiklikus arengus, vaatamata sellele, et vahel „põrutab“ sellel teel üsna tugevalt.

 

Minu seksuaalse tantra õpingud said alguse Bhairava joogakoolis ja jätkusid Agama joogakoolis Tais. Agamas läbisin ka tantaõpetaja kursused. Mitteseksuaalset tantrat ehk paremakäe tantrat olen praktiseerinud alates aastast 2014 Shivoham Tantra liinis Guruji Rajkumari juhendamisel. Olen lõpetanud hatha jooga täieliku kursuse Isvara joogakoolis ja minu kundalini jooga õpetaja ettevalmistus pärineb rahvusvahelisest Karam Kriya joogakoolist. Lisaks olen läbinud loendamatu hulga kursuseid erinevatelt õpetajatelt.

 

Formaalhariduselt olen teadukraadiga ehitusinsener (TTÜ), lisaks olen kaitsnud kraadi ka strateegilises juhtimises (TÜ) ja organisatsioonikäitumises (TLÜ).  Jätkan oma arenguteed õppides Transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia erakoolis „Teadlik Mina“.

 

Oma igapäevase leiva teenin ehitusvaldkonna eksperdina, lisaks olen ettevõtja (vaata: www.acto.ee ja www.mustkuuslauk.ee) ja investor, seksuaalhariduse edendaja ja korraldan erinevas formaadis tantrasündmusi ja ka teadlikkusele suunatud laste-ja noortelaagerid. Olen ka praktiseeriv transpersonaalse psühholoogia terapeut.

 

Minu maailmapilt on holistiline ja tean, et kõik mõjutab kõike. Seega püüan nii isiklikus elus kui ka oma õpetustest lähtuda mõõdukuse põhimõttest. Olen veendunud, et isikliku kõrgema eesmärgi omamine ja pidev strateegiline järgimine on edu pandiks kõigis ettevõtmistes, olgu see siis majanduslik heaolu või isikliku arengu kõrgeim aspekt. Isiklikes praktikates ja oma õpetustes integreerin iidseid tarkusi kaasaegete teadmistega, leidmaks seeläbi tõde minus eneses.

 

Loodan, et saan killukese oma teadmistest ka Sulle edasi anda.

 

Vaata ka: www.tantratants.ee, www.learn2love.org, www.mustkuuslauk.ee, www.kohtuekspert.ee, www.acto.ee

Tantra ABC

 „Ela elulahingu keskel! Igaüks suudab jääda rahulikuks koopas või magades. Seisa tegevuse hulluse keerises ja jõua Keskmeni." Swami Vivekananda

Kas sa tead, mis on tantra, selle põhimõtted, eesmärk? Nii mõnedki alustavad oma tantra teekonda kogemuslikest töötubadest teadmata tantra baastõdesid, filosoofiat, sattudes sel viisil olukordadesse, kus tunnevad end ehk ebamugavalt, haavatavalt, segaduses. See oleks sama, kui istud autorooli ja suundud suurlinna liiklusse ilma sõiduõpetusi saamata. Seega see loeng on Sulle armas algaja ja ka Sulle, kes juba käid tantrateed, kuid tunned, et alusõpetused on jäänud puudulikuks või vajaksid meeldetuletamist. Loeng sisaldab ka praktilisi harjutusi.

Tantra on joogastiil, elujaatav teekond, iidne teadus energiatest, mis muuhulgas õpetab inimest kasutama teadlikult seksuaalenergiat. Tantra pakub võimaluse jõuda vaimse realisatsioonini selles maailmas ja selle maailma kaudu, muuhulgas õpetab juhtime iseennast ja liikuma soovitud eesmärkide suunas. Seega on tantra väga eluline ja igapäevaselt kasutatav spirituaalne süsteem. Tantristlik teekond on paradoks, kus inimese enda vangla seinad (erinevad isiklikud, ühiskondlikud piirangud, hingehaavad jne) loovad võimaluse tema vabanemiseks. Siin on suur kontrast askeetlike vaimsete õpetustega, mis on meie arusaama vaimsusest palju mõjutanud. Tantristlik filosoofia ütleb, et kõik on jumalik, seega oled jumalik ka Sina ja mina ning kõik, mis me teeme, mõtleme, tunneme ja oleme. Seega pole põhjust mitte millestki ei keelduda, mitte midagi ei eitata ega maha suruda. Selle asemel on kõik aktsepteeritud, integreeritud ja transformeeritud.

See praktilist loengu tüüpi töötuba on just Sulle, kui soovid mõista tantrat ja selle filosoofilist baasi, et teadlikult ja enesekindlamast minna edasi oma tantrateel või otsustada, kas tantra on üldse sulle. Töötuba sobib kõigile. Tule loengule üksi või koos oma partneriga! Töötuba ei sisalda alastust.

Töötuba juhendab Margus Sarmet ja Kristiina Saul.

Kali meditatsioon

Kālī (ka Kālikā) on hinduistlik ja tantristlik jumalanna, keda seostatakse igavese energiaga, sünni ja surmaga, loomingu ja hävinguiga ehk ajaga.  Nimi Kālī tuleb sanskriti keele sõnast kāla, mis tähendab musta, aega või surma. Tihti kujutatakse Kālīt tumeda ja vägivaldsena, Kālī hoiab käes erinevaid relvasid, värskelt maharaiutud deemoni pead ja ta rüüpab peekrist sooja deemoni verd. Ta kannab inimkätest seelikut ja pealuudest malat. Kālīt peetakse aja ja muutuste jumalannaks. Esmamulje võib jääda petlikuks- Kali on raputav transformatsiooni vägi, keda kutsuda appi siis, kui soovid oma teelt puhastada kõik selle, mis jääb ette sinu tõelisele olemusele- Armastusele.

75 minutit kestvas dünaamilises, füüsiliselt aktiivses meditatsioonis saad kontakti oma varjuga, pimedama poolega, mis on sama oluline kui Sinu helgem pool, et saa saaksid elada terviklikkuses ja harmoonias. Kõige pimedamas koopas on peidus kõige suurem aare! Selles meditatsioonis saad välja elada selle, mis Sind tagasi hoiab, selleks, et teha ruumi uutele toetavatele loovatele energiatele.

Vastunäidustused: rasedus, südame-veresoonkonnahaigused, põlve- ja seljavigastused. Mitte süüa enne meditatsiooni!

Meditatsiooni juhendab Margus Sarmet.

Täiskuu yang spiraalmeditatsioon (täiskuu on 22.08.2021 15:02)

Täiskuu on täis müstikat ja salapära, kuid lisaks sellele ka tohutut väge. Nii nagu kuul on võime kõigutada lausa ookeane (tõus ja mõõn), on tal võime mõjutada ka meid, inimesi. Eriti võimsalt mõjutab kuu meid just täiskuu ajal.

Täiskuu mõju inimestele ei ole paraku tavaliselt harmooniline ning viib paljud inimesed emotsionaalselt tasakaalust välja. Siiski on võimalik täiskuu aega enda kasuks pöörata ning selle asemel, et lasta täiskuul end negatiivselt mõjutada. Saame kasutada  täiskuu väekat energiat teadlikult ning pöörata seda selliseks nagu me ise soovime. Üheskoos ja teadlikult toimides saame muuta täiskuu võimsa yin energia sama võimsaks yang energiaks. See ongi täiskuu yang spiraalmeditatsiooni eesmärk. Yin-energiat iseloomustab liigne emotsionaalsus, segadus, otsustusvõimetus, sihitus, ülitundlikkus välistele mõjudele, sõltuvused. Yang-energiat iseloomustab otsusekindlus, oma piiride tajumine ja kehtestamine, püsivus, sihikindlus, tasakaalustatud emotsionaalsus, selgus.

Eriti kasulik on yang energiat endas kasvatada just käesolevatel segastel aegadel hoidmaks oma meelt fookuses, eesmärki kindlalt silme ees ja vähendades vastuvõtlikkust välistele ärritajatele, on see siis informatsiooniline või viiruslik.

Ole fookuses, ole kindlameelne, ole otsustav ja ole tugeva immuunsusega. Ole yang! Tule täiskuu yang spiraalmeditatsioonele!

Tule ja koge- meditatsiooni mõjud võivad kesta lausa mitu kuud!
Meditatsiooni kestvus ca 50 minutit, koos ettevalmistuse ja väljatulekuga arvesta ca 1,5 tundi.

Meditatsiooni juhendab Margus Sarmet.

Paarisuhe kui kõrgeim vaimne praktika

Tantra ja ka mõned teised joogastiilid näevad paarisuhet kui tõeliselt sügavat vaimset praktikat. Tantristlik süsteem õpetab aga ka seksuaalenergiat kasutama enesearengu tööriistana, mida mitmed teised süsteemid ei tee. Seksuaalsus ja paarisuhe aga on teineteisega lahutamatult seotud, mis toob heaolu ja lähedust.

See töötuba on suunatud täielikult paaridele. Anname ülevaate peamistest tantristliku seksuaalsusega seotud aspektidest millele tuginedes ehitada üles isiklik ja ka armastava paari spirituaalne kooskasvamise tee.
Läbi teooria saame teada ning läbi praktiliste harjutuste kogeme, kuidas saab tuua teadlikkust paarisuhtesse ja töötada seksuaalenergiaga. Töötuba sisaldab intiimset puudutust ja alastust, eesmärgiga uurida oma partneriga enda ja teineteise seksuaalsust, luua lähedust ja ausust. Õpetame erinevaid rituaale ja tehnikaid suhtesse pühaduse aspekti loomiseks, energiate tõstmiseks, jumalikkuse kogemiseks teineteises.

Töötuba ainult paaridele. Paariliseta töötuppa ei lubata. Sobib julgematele algajatele ja edasijõudnutele.  Töötuba sisaldab intiimset puudutust ja alastust. Töötuppa kaasa võtta oma joogamatt ja sarong või saunalina mõlemale paarilisele.

Töötuba juhendab Margus Sarmet ja Kristiina Saul.