Kristiina Saul

Kundalini jooga õpetaja

Kristiina Saul

Kõige rohkem siin maailmas paelub mind elamise kunst, elu ja mina ise kui müsteerium ja selle tundma õppimine. Minu teele jõudis jooga juba üle kümne aasta tagasi, kui läksin esimest korda kundalini jooga tundi. Sellest sai alguse sügav äratundmine ning joogast sai minu elu lahutamatu osa. Olen rahvusvaheliselt sertifitseeritud kundalini jooga õpetaja (Karam Kriya joogakool). Joogaliku elustiili jätk on olnud minu eluteel tantra, mis on andnud mulle muuhulgas võimaluse teadlikult uurida seksuaalsust ja selle rolli inimese elus ja spirituaalses arengus. Lisaks erinevatele tantrakoolitustele nii Euroopas kui Tais, on mul hetkel käsil õpingud Indias Shivoham tantra liini õpetaja Guruji Rajkumar juhendamisel, kus on suur au saada osa iidsetest traditsioonilise tantra õpetustest. Tantra on avanud uue tee enese kogemisse, mida nii mõnedki teised joogasuunad ei ole seni minuni toonud. Jooga ja tantra ei ole vaid hobi, vaid elustiil, mis põimub minu pereeluga ja ka tööga. Olen praktiseeriv jurist, lisaks käin juba aastaid terapeudi teed. Olen õppinud Holistika Instituudis, käinud läbi Branon Bays’i Rännaku-teraapia seminaride programmi ning hetkel õpin Transpersonaalse Psühholoogia ja Hüpnoteraapia erakoolis “Teadlik Mina”.

Tunnen, kuidas kõik minu elu erinevad aspektid täiendavad teineteist ja olen õppinud, et millestki ei ole vaja loobuda. Vaimsus on kui lõng, mis ühendab inimese elutee terviklikuks ja rikastab seda enneolematute nüanssidega, mida vaid materiaalse maailma tunnistamine ilmselt kunagi pakkuda ei suudaks. Võin omast kogemusest kinnitada, et pühendumine jooga- ja tantrapraktikatele on elumuutev, tuues kaasa võime suurendada oma energiataset ja oskused oma energiat juhtida oma potentsiaali avamiseks. Oma kogemusi, teadmisi jagan joogalikke ja tantristlikke töötubasid korraldades, naisteringe juhendades, aga ka noortele ja lastele holistilisi laagreid korraldades.

Vaata täpsemalt: www.tantratants.ee ja FB: https://www.facebook.com/kristiinale

Shiva ja Shakti transfigutatsioon ehk duaalsuse ületamine

Tavapäraselt vaatleme enda ümbrust teise tšakra keskuse põhiselt, sel juhul kogeme projektsioone, kus peegeldame enda nii negatiivsed kui positiivsed vastuvõtmata aspektid teisele, mis loob võltsi üleolekutunde või teisest äärmusest väärtusetuse kogemuse. Transfiguratsiooniga me tõstame oma sagedust kõrgematesse keskustesse, leiab aset sisemine nihe, kus ennast ja teisi ei vaadata enam kui piiritletud minasid, vaid nähakse suuremat Mina, inimene muutub transpersonaalseks ehk jumalikuks.  Ilma transfiguratsioonita ei ole tantrat, see on sisemise transformatsiooni protsess, võimekus näha maailma kui jumalikku mängu.  Transfiguratsiooni võib teha kõige suhtes, mida sa maailmas koged- enda, inimeste, objektide jne suhtes, sest jumalik on kõiges!

Sellest töötoas keskenduma püha shiva ja shakti transfiguratsioonile. Tantras on öeldud, et maailm on Shiva ja Shakti vahelise koosmõju tulemus. Seega on Shiva ja Shakti meeletult üksteisesse armunud, meie seksuaalne külgetõmme on tegelikult Shiva ja Shakti vaheline külgetõmme, see on meie kooskõla jumaliku paari sees oleva lõpmatu elutantsuga, see on armastuse jõud ise. Shiva ja Shakti taasühendamine on duaalsusest kaugemale liikumine. See, mida paistab oleva kaks, muutub üheks. Tantras liigume eemale pettekujutlusest, et kõik on eraldatud ning transfiguratsiooniga saab liikuda eemale oma piiritletud maailmanägemisest ja kogeda jumalikku.

Tantra ABC

 „Ela elulahingu keskel! Igaüks suudab jääda rahulikuks koopas või magades. Seisa tegevuse hulluse keerises ja jõua Keskmeni." Swami Vivekananda

Kas sa tead, mis on tantra, selle põhimõtted, eesmärk? Nii mõnedki alustavad oma tantra teekonda kogemuslikest töötubadest teadmata tantra baastõdesid, filosoofiat, sattudes sel viisil olukordadesse, kus tunnevad end ehk ebamugavalt, haavatavalt, segaduses. See oleks sama, kui istud autorooli ja suundud suurlinna liiklusse ilma sõiduõpetusi saamata. Seega see loeng on Sulle armas algaja ja ka Sulle, kes juba käid tantrateed, kuid tunned, et alusõpetused on jäänud puudulikuks või vajaksid meeldetuletamist. Loeng sisaldab ka praktilisi harjutusi.

Tantra on joogastiil, elujaatav teekond, iidne teadus energiatest, mis muuhulgas õpetab inimest kasutama teadlikult seksuaalenergiat. Tantra pakub võimaluse jõuda vaimse realisatsioonini selles maailmas ja selle maailma kaudu, muuhulgas õpetab juhtime iseennast ja liikuma soovitud eesmärkide suunas. Seega on tantra väga eluline ja igapäevaselt kasutatav spirituaalne süsteem. Tantristlik teekond on paradoks, kus inimese enda vangla seinad (erinevad isiklikud, ühiskondlikud piirangud, hingehaavad jne) loovad võimaluse tema vabanemiseks. Siin on suur kontrast askeetlike vaimsete õpetustega, mis on meie arusaama vaimsusest palju mõjutanud. Tantristlik filosoofia ütleb, et kõik on jumalik, seega oled jumalik ka Sina ja mina ning kõik, mis me teeme, mõtleme, tunneme ja oleme. Seega pole põhjust mitte millestki ei keelduda, mitte midagi ei eitata ega maha suruda. Selle asemel on kõik aktsepteeritud, integreeritud ja transformeeritud.

See praktilist loengu tüüpi töötuba on just Sulle, kui soovid mõista tantrat ja selle filosoofilist baasi, et teadlikult ja enesekindlamast minna edasi oma tantrateel või otsustada, kas tantra on üldse sulle. Töötuba sobib kõigile. Tule loengule üksi või koos oma partneriga! Töötuba ei sisalda alastust.

TRADITSIOONILINE TANTRA: TULERITUAAL YAGNA

Tantra eesmärk on puhastada ennast ilma elu olukordi eitamata. Koged traditsioonilise tantra puhastusprotsessi nimega YAGNA. See püha tuletseremoonia, mis kutsub esile shakti energiat, tuleb India tantrameistri Guruji Rajkumar õpetustest, kes selgitab seda protsessi metafoori abil: Kui sul on määrdunud pott, võtad vooliku ja puhastad poti voolikust läbi tuleva veega. Sarnaselt kujutavad tantristlikud jagnad vee voolu voolikus. Meie oleme potid ja vee jõud puhastab meid. Energia voolab läbi meie, puhastades ja ühendades individuaalse meele kosmilise meelega.

NB! Registreeru infotelgis!