Kristiina Saul

Kundalini jooga õpetaja, Branon Bays’i Rännaku-terapeut, Naisteringide juhendaja, Holistiliste lastelaagrite korraldaja

Kristiina Saul

Kõige rohkem siin maailmas paelub mind elamise kunst, elu kui müsteerium ja selle tundma õppimine. Minu teele jõudis jooga juba üle kümne aasta tagasi, kui läksin esimest korda kundalini jooga tundi. Sellest sai alguse sügav äratundmine ning joogast sai minu elu lahutamatu osa. Minust sai rahvusvaheliselt sertifitseeritud kundalini jooga õpetaja (Karam Kriya joogakool). Joogaliku elustiili jätk on olnud minu eluteel tantra, mis on andnud mulle muuhulgas võimaluse teadlikult uurida seksuaalsust ja selle rolli inimese elus ja spirituaalses arengus.  Lisaks erinevatele tantrakoolitustele nii Euroopas kui Tais, on mul hetkel käsil õpingud Indias Shivoham tantra liini õpetaja Guruji Rajkumar juhendamisel, kus on suur au saada osa iidsetest traditsioonilise tantra õpetustest. Tantra on avanud uue tee enese kogemisse, mida nii mõnedki teised joogasuunad ei ole seni minuni toonud. Jooga ja tantra ei ole vaid hobi, vaid elustiil, mis põimub minu pereeluga ja ka tööga. Olen praktiseeriv jurist, lisaks käin juba aastaid terapeudi teed. Olen õppinud Holistika Instituudis, käinud läbi Branon Bays’i Rännaku-teraapia seminaride programmi ning hetkel õpin Transpersonaalse Psühholoogia ja Hüpnoteraapia erakoolis “Teadlik Mina”.

 

Tunnen, kuidas kõik minu elu erinevad aspektid täiendavad teineteist ja olen õppinud, et millestki ei ole vaja loobuda. Vaimsus on kui lõng, mis ühendab inimese elutee terviklikuks ja rikastab seda enneolematute nüanssidega, mida vaid materiaalse maailma tunnistamine ilmselt kunagi pakkuda ei suudaks. Võin omast kogemusest kinnitada, et pühendumine jooga- ja tantrapraktikatele on elumuutev, tuues kaasa võime suurendada oma energiataset ja oskused oma energiat juhtida oma potentsiaali avamiseks, kasvatada teadlikkust igas eluvaldkonnas ja omada seeläbi rahudlustpakkuvaid suhteid ning kogeda, kuidas elu müsteerium Sinus eneses ja Su ümber imeliselt avaneb. Oma kogemusi, teadmisi jagan joogalikke ja tantristlikke töötubasid korraldades, naisteringe juhendades, aga ka noortele ja lastele holistilisi laagreid korraldades.

 

Vaata täpsemalt: www.tantratants.ee ja FB: https://www.facebook.com/kristiinale

Tantra ABC

 „Ela elulahingu keskel! Igaüks suudab jääda rahulikuks koopas või magades. Seisa tegevuse hulluse keerises ja jõua Keskmeni." Swami Vivekananda

Kas sa tead, mis on tantra, selle põhimõtted, eesmärk? Nii mõnedki alustavad oma tantra teekonda kogemuslikest töötubadest teadmata tantra baastõdesid, filosoofiat, sattudes sel viisil olukordadesse, kus tunnevad end ehk ebamugavalt, haavatavalt, segaduses. See oleks sama, kui istud autorooli ja suundud suurlinna liiklusse ilma sõiduõpetusi saamata. Seega see loeng on Sulle armas algaja ja ka Sulle, kes juba käid tantrateed, kuid tunned, et alusõpetused on jäänud puudulikuks või vajaksid meeldetuletamist. Loeng sisaldab ka praktilisi harjutusi.

Tantra on joogastiil, elujaatav teekond, iidne teadus energiatest, mis muuhulgas õpetab inimest kasutama teadlikult seksuaalenergiat. Tantra pakub võimaluse jõuda vaimse realisatsioonini selles maailmas ja selle maailma kaudu, muuhulgas õpetab juhtime iseennast ja liikuma soovitud eesmärkide suunas. Seega on tantra väga eluline ja igapäevaselt kasutatav spirituaalne süsteem. Tantristlik teekond on paradoks, kus inimese enda vangla seinad (erinevad isiklikud, ühiskondlikud piirangud, hingehaavad jne) loovad võimaluse tema vabanemiseks. Siin on suur kontrast askeetlike vaimsete õpetustega, mis on meie arusaama vaimsusest palju mõjutanud. Tantristlik filosoofia ütleb, et kõik on jumalik, seega oled jumalik ka Sina ja mina ning kõik, mis me teeme, mõtleme, tunneme ja oleme. Seega pole põhjust mitte millestki ei keelduda, mitte midagi ei eitata ega maha suruda. Selle asemel on kõik aktsepteeritud, integreeritud ja transformeeritud.

See praktilist loengu tüüpi töötuba on just Sulle, kui soovid mõista tantrat ja selle filosoofilist baasi, et teadlikult ja enesekindlamast minna edasi oma tantrateel või otsustada, kas tantra on üldse sulle. Töötuba sobib kõigile. Tule loengule üksi või koos oma partneriga! Töötuba ei sisalda alastust.

Töötuba juhendab Margus Sarmet ja Kristiina Saul.

Paarisuhe kui kõrgeim vaimne praktika

Tantra ja ka mõned teised joogastiilid näevad paarisuhet kui tõeliselt sügavat vaimset praktikat. Tantristlik süsteem õpetab aga ka seksuaalenergiat kasutama enesearengu tööriistana, mida mitmed teised süsteemid ei tee. Seksuaalsus ja paarisuhe aga on teineteisega lahutamatult seotud, mis toob heaolu ja lähedust.

See töötuba on suunatud täielikult paaridele. Anname ülevaate peamistest tantristliku seksuaalsusega seotud aspektidest millele tuginedes ehitada üles isiklik ja ka armastava paari spirituaalne kooskasvamise tee.
Läbi teooria saame teada ning läbi praktiliste harjutuste kogeme, kuidas saab tuua teadlikkust paarisuhtesse ja töötada seksuaalenergiaga. Töötuba sisaldab intiimset puudutust ja alastust, eesmärgiga uurida oma partneriga enda ja teineteise seksuaalsust, luua lähedust ja ausust. Õpetame erinevaid rituaale ja tehnikaid suhtesse pühaduse aspekti loomiseks, energiate tõstmiseks, jumalikkuse kogemiseks teineteises.

Töötuba ainult paaridele. Paariliseta töötuppa ei lubata. Sobib julgematele algajatele ja edasijõudnutele.  Töötuba sisaldab intiimset puudutust ja alastust. Töötuppa kaasa võtta oma joogamatt ja sarong või saunalina mõlemale paarilisele.

Töötuba juhendab Margus Sarmet ja Kristiina Saul.

TAEVAVÄRAVAD EHK ANAALMASSAAŽI TÖÖTUBA - BELLA LAURFELD JA KRISTIINA SAUL

ARMASTUSE RUUM BDSM JA SHIBARIGA - Margus Sarmet & Kristiina Saul