Krista Köster

tantsija, koreograaf, yogini, jooga ja tantsu õpetaja, helimaastike ja rännakute looja

Krista Köster

Ma olen vist alati olnud selline “touchy-feely” tüüp, sensuaalsus ja kehalisus lihtsalt tundub väga loomulik viis enda tunnetamiseks.. Loomine ja väljendus läbi tantsu, jooga ja helide on minu elu kõige suurem kirg, pühendumus ja kutsumus. Kui ma umbes 30 aastat tagasi alus- tasin oma teekonda tantsukunstnikuna, olin ma eelkõige huvitatud keha maksimaalsest treen- imisest ning erinevate tantsustiilide tehnikate omandamisest. Need olid justkui erinevad keeled läbi mille ennast väljendada. Tänaseks on mu perspektiiv nihkunud väliselt vormilt pigem sisemisele tunnetusele. Kuigi ma endiselt naudin tantsu ja jooga praktikate juures ke- halist distsipliini ja kehateadlikkust/intelligentsust, siis nüüd huvitab mind eelkõige oma aut- entse liikumiskeele ja väljenduse leidmine, mängulisus ja piiride avardamine. Palju inspirat- siooni tuleb loodust vaadeldes, algelemente ja loodusseaduseid jälgides ja looduses valitse- vaid rütme ning tekstuure liikumisse ja helidesse üle kandes.

 

Oma praeguses töös kasutan nii liikumist kui heli selleks, et vabaneda sisse harjunud mus- tritest, olgu need siis füüsilised või mõttemustrid ning jõuda tagasi oma puhtasse algolemusse.

Kuula. Tunne. Liigu

Keha on meie isiklik aistingute sadam! Kasutades kujutlusvõimet ja visualiseerimist, hingamist, heli ja liikumist, võtame ette teekonna läbi oma keha, mis on nii tuttav ja ometi üllatab ning pakub nii palju avastamist! Püüame vältida ja lahustada oma harjumusi ja mustreid, mis on sisse kujunenud ning avaneda uuteks kogemusteks. Töötuba pakub loomingulist viisi, et avardada oma füüsilist teadlikkust, parandada paindlikkust ja vastupidavust ning kogeda puhast süütut naudingut liikumisest, mängulisusest ja koos loomisest.

Tunnis kõlavad lisaks muusikale ka helikausid, gong, trummid ja muud orgaanilised helid ning lõpetame sügava lõdvestusega helivannis.