Korduma Kippuvad Küsimused

Me toome Sinuni kaasahaarava festivali, kus ülendatud saab nii Sinu meel kui ka vaim, ning puudutatud Sinu keha. 

TFE21-8

Mida festivalilt oodata?

Tantra festival on koht elu tähistamiseks, nautimiseks ja uute inimestega kohtumiseks.

Mis on tantra?

Tantra on iidne vaimne süsteem, mis on saanud alguse Tiibetist ja Kašmiirist, seejärel levinud Indiasse, olnud pikalt varjusurmas ja seejärel hakanud vaikselt läänemaailma imbuma. Tantra on ka üks paljudest jooga alamliinidest, seega on ka tantra eesmärgid samad, mis enamusel jooga liinidest. Tantra tähendab sanskriti keeles ühenduma, ühinema, lõimuma või kangast kuduma. Seega on tantra eesmärgiks eelkõige ühendada iseenese keha, meel ja hing ja seeläbi leida jumalikkus ja valgustatus iseenese kaudu. Kui oled leidnud jumalikkuse iseendas, näed jumalikkust ka teistes inimestes ning kõiges muus meid ümbritsevas. Kuigi iidset tantrat vahendavad tänapäeva tantristlikud pühad tekstid ehk agamad, siis neisse tuleb suhtuda eelkõige kui filosoofilistesse ja tehnilistesse juhenditesse. Tantristlik teekond tähendab tõe ja jumalikkuse otsimist enese seest, mitte raamatututest ja väljastpoolt. Tantra on elustiil ja elufilosoofia, seda saab elada igal hetkel, seega on tantra mõtteviis ja suhtumine, teadlik elamise viis, mille kõrgeim eesmärk on valgustumine.

Mis tantra eriliseks teeb?

Tantra eesmärgid ja nii mõnedki tehnikad sarnanevad teiste joogaliikidega. Tantrat eristab muust joogast seksuaalenergia teadlik kasutamine. Seejuures kasutatakse seksuaalenergiat väga selgelt ja suunatult enese vaimseks arenguks, positiivsete elumuutuste, külluse, tervenduse jms ellu kutsumiseks. Seksuaalenergia mõiste on tantras märksa peenem ja rafineeritum kui igapäevases mõistes. Töö seksuaalenergiaga algab eelkõige enese vaatlemisest, märkamisest ja kohalolulust. Tantristlik praktika ei ole alati seotud ei vastassooga ega seksuaalse kontaktiga. Tantristlikest praktikatest vaid väike osa sisaldab seksuaalset kontakti ning see kontakt on neile, kes mõistavad tantristlikku filosoofiat ja oskavad seksuaalenergiat teadlikult endas suunata. 

Lastes seksuaalenergial ärgata ja kasvada ning koguneda ilma seda välja purskamata ja raiskamata, seda suunates kõrgematesse keskustesse, muutub iga mees ja naine energiast pakatavaks, säravaks, võluvaks ja mis peamine – tekib huvi iseenda vaimse kasvu vastu. Seega võib tantra lähtepunktist ütelda, et mida suurem on Sinu seksuaalenergia, seda tugevam on Sinu potentsiaal vaimseks kasvuks. Seda muidugi vaid seni kuni suunad  oma seksuaalenergia vaimsele kasvule. Kõik millele pöörad tähelepanu saab energiat ja seda nii paarisuhtes, pereringis, äriasjades kui ka sinu vaimsel teekonnal.

Tantra on elujaatav vaimne arengutee, siin ei seata endale jõulisi piiranguid ja ei lähtuta dogmadest. Kõik mis saab Sind Sinu teel aidata on õige, seni kuni see ei kahjusta Sind ennast või teisi Sinu ümber. Seega ei pea Sa tantra filosoofiate järgi elades millestki oma elus loobuma.

Tantra annab Sulle võimaluse ja vajalikud tehnikad, et elada oma elu täiel rinnal, teadlikkuses, märkamises ja kohalolus. Aitab Sul olla täis energiat ja elurõõmu, nautida iseennast ning kaaslasi, samal ajal võimsalt vaimselt kasvades.

„Mis on siin, on kõikjal, mida ei ole siin, seda ei ole kusagil.“ Tundmatu meister

Kas tantra on midagi minu jaoks?

Oleneb sellest, mida oma elult soovid ja mis on Sinu elu eesmärgid.

Igasuguse juhtimise aluseks on eesmärgistamine, nii ka Sinu elus – kui eesmärki ei ole, siis Sa ka ei tea mille poole joosta, jalutada või roomata. Kas tantra Sulle hetkel sobib või mitte sõltub Sinu eelnevast elukogemusest, eelkõige aga ellusuhtumisest ja otsusest. Selge on aga see, et Sa ei saa seda kunagi teada, kui järele ei proovi.

Käesolev Tantrafestival loob Sulle võimaluse, seda turvaliselt proovida ja kogeda. Tihti on naistel oluliselt lihtsam tantrateele asuda kui meestel, kuna naised on sageli vähemate eelarvamustega ning lihtsamalt uusi ideid vastuvõtvad kui mehed. Kindlasti võid festivalil arvestada sellega, et mitte ühegi harjutuse, töötoa või praktika juures ei ole Sul kohustus osaleda või teha midagi, milles kahtled. Kui tunned mistahes hetkel vajadus pausi järele või tagasi tõmbuda, siis on see täielikult Sinu vabadus. Sinu otsuseid aktsepteeritakse. Tantra annab Sulle võimaluse õppida tunnetama oma piire ning neid ka turvaliselt väljendama.  Tantra võib olla väga tervendav nii kehale, meelele kui hingele, see võib aidata eemaldada erinevaid negatiivseid mustreid, kogemusi ja blokeeringud. Samas midagi ei saa ja ei tohi teha jõuga, Sa pead tundma, et oled selleks valmis. Klassikud on ütelnud: „Kui õpilane on valmis, ilmub ka õpetaja“. Festival on suurepärane võimalus välja uurida, kas tantra on Sinu jaoks ja kui oled valmis siis ehk ilmub ka Sinu õpetaja.

Mida tantra sisaldab?

Tantras võid kasutada mistahes tehnikaid ja meetodeid seni kuni see Sind vaimse arengu teel edasi viib ja Sind ning teisi ei kahjusta. Tantra keskne idee on genereerida energiat (sealhulgas seksuaalenergiat) ja seda alumistest energiakeskustest ülemistesse tõsta (sublimatsioon) ehk äratada müütiline Kundalini Šhakti. Selleks pead Sa olema võimeline energiaid tunnetama ja juhtima. Just seda õpetavad ka tantrapraktikad- energiat tunnetama, genereerima ja juhtima. Seega sisaldab tantra energia- ja kehatööd ning tööd oma meelega. Tantra praktikad võivad olla väga erinevas formaadis: meditatsioon, kehatöö, jooga, rännak, puhastustehnika, rituaal, hingamistehnika, jagamisring, tants, seksuaalsed praktikad ja veel palju enamgi. Oluline on see, et tehnika kasutab energia suunamiseks tantristlikke põhimõtteid.

Tantra on kogemuslik, selle mõjusid ei saa avastada ilma kogemuseta. Peamine on olla avatud meelega, eelarvamusteta, ootusteta ning osaleda. Kui juba tajud, tunnetad, suudad energiaid iseendas suunata, märkad ja suudad meelt rahustada ning kohal olla, siis saad astuda järgneva suure sammu ning kogeda paarisharjutusi. Sageli tuleb ette, et mõni ca 10-minutiline igasuguse füüsilise kontaktita silma vaatamise praktika võib Sind viia sügavamale isiklikesse puhastusprotsessidesse või kõrgendatud seisundisse kui oled terve elu jooksul kogeda saanud. Siit viib tee edasi ainult sügavamale…

Mida Tantrafestival mulle annab?

Ettevaatust, tegemist on tantraga, see võib muuta kogu Sinu elu! Tantrafestival annab Sulle kogu eluks 4 meeldejäävat päeva, mis võib mõjuda niivõrd vägevalt, et otsustad keerata terves elus uue lehekülje.

Tantrafestival annab Sulle võimaluse tutvuda paljude erinevate õpetajatega nii Eestist kui välismaalt, et nautida, kogeda ja tunnetada,  kas ja kes on just see kelle õpetused Sinuga resoneeruvad.

Tantrafestvalil on rohkem kui 30 erinevat töötuba, rituaali ja koosloomist, millest saad valida just endale sobivaimad, jõudmaks iseendas samm sammult ikka sügavamale.

Tantrafestivalil saad nautida kolmel korral päevas tõeliselt head vegantoitu… ja tunda kui hea ja kõrgendatud tunde see Sulle annab. Äkki avastad hiljem et selline dieet sobib Sulle alaliselt.

Tantrafestivalil saad kuulata suurepärast muusikat, näha hingematvaid esitlusi, tantsida ennast hingetuks, isegi siis kui sa pole üldse „tantsija tüüp“, nautida suurepärast ilma ja loodust, saunatada, ujuda ja mis kõige tähtsam, suhelda imeliste inimestega, kes on kohale tulnud kõik samal eesmärgil – ÖELDA ELULE JAH!

Tantrafestival annab Sulle imelise kogemuse kogu eluks, tule kohale ja koge seda kõike. Oled seda väärt!

„Iga teekond saab alguse esimesest sammust“

Mida ma peaksin teadma tantrafestivalile tulles?

Kui mul ei ole partnerit, kas ma siis ei saa tantrat praktiseerida?

Igasugune areng algab alati iseendast, eneseareng ei vaja paarilise olemasolu. Nii on ka tantras. Tantraliine on väga erinevaid, sealhulgas ka „parema käe tantra“, kus puudutus ja seksuaalne kontakt puuduvad. Selles tantraliinis töötatakse sisemise mehe ja sisemise naise ehk Animuse ja Animaga, igaühe enda sees. Tantrat saab praktiseerida ka inimesega, kes ei ole sinu partner. Hoia meeles, et tantra ei võrdu seksuaalsete praktikatega või seksiga, nagu seda on mõnikord vääralt arvatud. Tantras on palju harjutusi otsese füüsilise puudutuseta, kuid siiski kahe inimese vahel. Nii mõnigi lihtne kohaolu või kätest hoidmise praktika võib viia väga-väga sügava enese-transformatsioonini.

Kas ma pean Tantrafestivalil ennast paljaks võtma?

Tantra ei tähenda alastust. Alasti inimkeha on kaunis ja imetlemisväärne Jumala looming ja kui Sa tunned ennast alasti hästi, siis ei ole alastuses midagi halba. Sa võid kohata Tantrafestivalil inimesi, kes alasti päevitavad, ujuvad, saunatavad, tantsivad või niisama päeva naudivad. Samamoodi kohtud seal ka täies riides inimesi. Sinu asi on otsustada, kuidas ennast hästi tunned ja nii toimida. Keegi ei sunni Sind alasti võtma või ei vaata viltu kui täies riides ringi kõnnid. Oluline on austada kõikide valikuid, alustades iseendast.

Mõnes töötoas võib ette tulla alastust (siis on see kavas kirjas), kuid ka seal ei ole keelatud riietes osaleda. Riideid maha heites heidame maha ka oma kultuurilised ja sotsiaalse seisusega seotud hoiakud, heidame maha maskid, mille taha ennast nii hoolega varjame. On ju teada tõsiasi, et „saunas on kõik võrdsed“.  Samuti pääseme nii ligi inimese suurimale organile, nahale. Nahk on aga teadupärast südamekeskuse organ. Paljas nahk ja kohalolus puudutus on imelise tervendava ja laadiva väega. Kõike aga siis, kui oled selleks valmis!

Kui mõnes töötoas on oodata soovituslikku alastust on see töötuba programmis vastavalt ka tähistatud. Kui oled siiski sellisesse töötuppa sattunud ja ei soovi alastusega kaasa minna, on Sinu õigus ja kohustus iseennast kuulata ja seda mitte teha. Keegi Sind selleks ei sunni, ära ka ise palun ennast selleks sunni. Alati võid ka osaleda riietes või valida pealtvaataja rolli ja mediteerida.

Kui ma olen gei, kas mul on Tantrafestivalil midagi teha?

Tantra tööpõhimõte baseerub potentsiaalide vahel, ehk mida mehelikum on mees ja mida naiselikum on naine, seda suurem on nendevaheline energia, ilmselt oled seda isegi kogenud või kinolinalt näinud. Samasugune potentsiaalide vahe eksisteerib ka geipaaridel, vastasel juhul ei oleks see paar kunagi kokku saanud, ega paarilised üksteise tähelepanu äratanud. Kõiki tantrapraktikaid võib vabalt teha ka samasoolise partneriga (ka siis kui sa ei ole gei) rõhudes sisemisele naisele ja sisemisele mehele. Seega ei ole vahet, kas oled hetero või gei või identifitseerid ennast veel kuidagi muudmoodi, tantra töötab Sinu jaoks igal juhul. Tule kohale ja katseta. Ka juhul kui Sa lihtsalt ei taha või ei julge vastassoo esindajaga mõnda praktikat teha, võid seda vabalt omasoolisega teha. Kõige tähtsam on, et ise ennast hästi tunneksid, siis suudad ka keskenduda ja saab toimuda enesearengu maagia.

Kas Eesti Tantrafestival 2023 erineb kuidagi varasematest tantrafestivalidest?

Tantrafestivale on Eestis korraldatud juba aastast 2013. Erinevatel aastatel on olnud korraldusmeeskonnas erinevad inimesed, seega on igal aastal olnud festival veidi erinevat nägu, nii nagu ka iga korraldajal on oma maailmanägemus.

Nii nagu oleme õppinud ja arenenud ning nõuame endalt kui ka teistelt järjest rohkem, nõnda on ka Tantrafestival iga aastaga läinud järjest paremaks. Nüüd ja edaspidi anname parima, et hoida Tantrafestivali järjest rohkem vaimsel teel, tagades selleks töötubade omavahelise kooskõla ja põimitusse. Lähtudes eelkõige tantristlikust filosoofiast loome kogu Festivali südameühenduses, pakkudes Sulle elamuse, mis on ülendav ja meeldejääv.

Kindlasti ei tähenda see seda, et Tantrafestivalil ei oleks lõbu, nalja ja nautimist, otse vastupidi – festival on täielikult elujaatav ja kutsub Sind üles elu nautima ning armastama. Anname elujaatusele tantristliku mõõtme- elada teadlikkuses ja tõsta tantristlike tehnikate abil elujaatus südametasandile ja sealt kõrgemale.

Kasvame koos südameühenduses! 

Kus ma saan Tantrafestivalil telkida?

Telkimisala on kohe vahetult muu festivalipaiga läheduses. Kuna telkida soovib suur hulk külalisi, siis tuleb telgid paigaldada üksteisele suhteliselt lähedale (maksimaalne vahe 2 m). Läheduses ei ole head metsatukka kuhu üldisest telkimisalast põgeneda. Autoga telkimisalasse ei saa.
Suurte Glamping telkide kasutamine ilma korraldajatega kokku leppimata ei ole lubatud, kuna need võtavad väga palju ruumi. Glamping telgi kasutamise soovi korral võta palun ühendust kristiina@tantrafest.ee. Minimaalne inimeste arv glampingtelgis on 8 inimest.

Kas ja kuidas ma saan Tantrafestivalile tulla auto- või vagunsuvilaga?

Auto- või vagunsuvilaga on võimalik festivalile tulla, kuid tuleb arvestada, et ruum suvilate jaoks on piiratud ja kui selleks otstarbeks mõeldud ruum on täis, tuleb oma suvila paigaldada sündmustkohast kaugemale. Korraldajal ei ole võimalik anda suvilatesse elektriühendust. Palun arvesta sellega, et suvilaga saabumine ja lahkumine võib olla logistika mõttes aeganõudev protseduur.

Kui ma tulen telgiga, kuidas on korraldatud joogi- ja pesuvesi?

Festivalipaigas saab puhast joogivett välialal suure telgi taga. Sealsamas saad pesta ka hambad ja käsi. Palun täida ka oma joogipudel just seal, mitte sisemises WC-s, nii vähendame WC järjekordasid.
Festivali SPA alal on erinevad saunad ja basseinid ning pesemiseks välidušid. Sooja vee kättesaadavus (eelkõige juuste pesuks) on piiratud kindlate aegadega.

Kuidas on korraldatud telkimisala WC-majandus?

Peopaigas on lisaks hoonetes paiknevatele tualettidele 8 väli-WCd ja 2 komplekti pissuaare, mida tühjendatakse ja puhastatakse regulaarselt. Öövarjus võid kergema häda korral minna ka põõsastesse, keegi pahaks ei pane, aga palun ära tühjenda ennast keset telkimisala.

Kas esmaabi on tagatud?

Kogu festivali toimumise ajal on kohapeal olemas parameedik, kes annab vajadusel esmaabi. Häda korral anna abivajadusest valjuhäälselt teada, pöördu festivali meeskonna poole kes leiab üles parameediku ja vajadusel helista 112.
Lihtsamatel juhtudel leiad esmaabivahendid festivaliala vastuvõtust.

Kas ja kuidas on Tantrafestivalil toitLustus organiseeritud?

Toitlustus on tagatud festivali toimumise ajal 3 korda päevas. Toit on valdavalt vegan, millele võidakse juurde pakkuda üksikuid mittevegan eraldiseisvaid komponente nagu näiteks võid või mett. Pileti hinnas sisaldub korralik soe söök, magusa ampsu eest pead aga ise hoolt kandma (avatud on kohvikud, haara kaasa sularaha). Kui toitu jääb üle, pannakse see peale söögiaega välja, kust saad seda soovi korral hiljem lisaks tarbida. Siiani ei ole veel keegi toidu puuduse üle kurtnud.

Kogu päeva jooksul on saadaval kuum taimne tee. Palun võta tee ja joogivee jaoks ise oma pudel või suur kruus kaasa, nii on kõigil mugavam.

Kas kohapeal saab maksta kaardiga?

Valdavalt kaardiga maksta ei saa ja lähim pangaautomaat asub 20 kilomeetri kaugusel Keilas.

Võta kaasa piisav summa sularaha nii oma pileti lõplikuks lunastamiseks kui ka kohapealseteks kulutusteks kohvikutes ja basaaril.

Miks festivalil telefone kasutada ei tohi?

Palume sul jätta teflon väljalülitatult autosse, et saaksid keskenduda festivalil toimuvale ja kontaktile iseendaga. Samuti saavad nii kõik kindlad olla, et nad ei jää tahtmatult kaameraobjektiivi ette. Lisaks vähendad nii ümbruskonna elektromagneetilist saastet ja lood meile kõigile teotavama keskkonna arenguks.

Kas ma lahja õlle, tubaka või mõne ergutava aine tohin kaasa võtta, kui ma tarbin neid vaikselt omas telgis ja teisi ei sega?

Me ei tolereeri meelemürkide kasutamist festivali ajal. Palun loobu mistahes meelemürgi tarbimisest mistahes viisil, kogu festivali ajaks. Teiste osalejate hoidmiseks palume meelemürke tarbivatel külastajatel festivalilt jäädavalt lahkuda.

Kas festivalil seksimine on ok?

Festival on täiskasvanud inimestele ja igaüks ise otsustab kas, millal ja kellega ta seksib. Festivali korraldaja ei tee selles vaates ettekirjutusi ega võta kombluspolitsei rolli. Küll aga paneme südamele, et viljeleksid festivalil rangelt brahmacharyat (mees väldi seemnepurset ja naine väljapoole suunatud energiat kaotavat orgasmi), vältimaks energia raiskamist ja hoidmaks festivalil kõrget vibratsiooni. Ole ka teadlik, et nii Sina ise kui Sinu partner võivad festivali kõrgendatud meeleolust tulenevalt käituda vedi teisiti kui mõnes tavapärases olukorras. Veendu korduvalt, et kõik mis te ette võtate on rangelt mõlema poole kindel soov!

Valgustumiseni!

Tantrafestivali meeskond