Karolin Tsarski

Joogaõpetaja, seksuaalkoolitaja

Karolin Tsarski

Läbisin oma esimese tantra kursuse 2008 aastal ning olen sellest ajast olnud väga sügaval isiklikul enese seksuaalsuse avastamise ja äratamise teekonnal, otsides aina rohkem õpetusi ja praktikaid ning rakendades neid enda peal. Olen aastaid õppinud traditsioonilist tantrat ning samuti seksuaalset tantrat ning lisaks erinevaid holistilisi massaaže. Olen ka Isvara Joogakooli kaasasutaja, kus edastame põhjalikku 5- aastast tantristliku jooga koolitusprogrammi. Lisaks olen koostanud ja mitmeid aastaid edastanud teadliku seksuaalsuse kursusi nii noortele, naistele, meestele kui paaridele ning tegelen ka seksuaalnõustamisega. Olen andnud koolitusi noortele riikliku valikainena koolides ning samuti edastanud jooga ja seksuaalõpetusi naistele Tallinna Vanglas. 2019 aastal käisin esinemas International Academy of Sex Research konverentsil esitledes energeetilise orgasmi bioloogilist mõju kehale hormoonaalsel tasandil. Hetkel olen omandamas magistrikraadi Barcelonas, Hispaanias paari ja seksuaalteraapia erialal, mis on ettevalmistuseks doktoritööks energeetiliste orgasmide vallas, et ühendada iidsed idamaade seksuaaltarkused tänapäeva teadusega.

NAISELT MEESTELE: TUNNETADES NAIST

Stephen Hawkinsi intellektuaalne võimekus on maailmas kõrgelt hinnatud. Uurides universumi sügavamaid küsimusi ja müsteeriume, proovides neile leida vastuseid, on ta siiski tunnistanud, et naised jäävad tema jaoks müsteeriumiks…on ka teisi suursuguseid tegelasi, kes on loobunud naiste mõistmisest, proovides pigem rahulikult hingata ja aktsepteerida olukorda.

Tänapäeva muutlikus kultuuriruumis on mehe ja naise rollid muutunud väga voolavaks ja paindlikuks ning avastades erinevaid kultuure maailmas, näeme, et variatsioone sellest, kes on naine on lõpmatult.

Traditsioonilises tantras ja ka taoismis siiski taandatakse universum pärast ühtsust duaalsuseks ja algab mees-naisenergia omavaheline mäng. Jah just mäng, sest lõpuks oma rolli saab igaüks iga hetk valida, kuid selleks, et mäng oleks harmooniline, tuleb erinevatel osapooltel omastada igas situatsioonis teatud roll.

Nii naistel kui meestel on lõputult kihte, ülesandeid, vastutusi, ja päris tuumalt oleme filosoofiliselt üks. Kuid vahetult enne tuumani jõudmist, kui toimub jagunemine, ilmnevad baaserinevused. Võime kasutada erinevaid vastanduvaid sõnu, mis loovad dünaamika, mis loovad tantsu…tantsu kus üks juhib ja teine järgib, kui me tahame tantsida sujuvalt koos paaristantsu on vaja teha valik, kes selles tantsus sellel hetkel juhib, kes järgib…

Siin töötoas räägin lahti naisenergia põhiloomuse, seda spetsiifilisemalt seksuaalse erutuse kontekstis, nii mentaalsel, emotsionaalsel, energeetilisel kui füüsilisel tasandil. Mida naine igatseb? Mille järgi ta januneb? Kuidas olla alati ja iga kord see mees, kelle läheduses naise põlved nõrgaks lähevad? Teeme siin töötoas ka praktilisi harjutusi ja juhendatud meditatsioone, et teooriat praktikasse rakendada.