HEDI LAIGAR

hatha joogaõpetaja, bhakti jooga praktiseerija

Hedi Laigar

Minu hing hakkas lisaks ehitusinseneri ametile midagi enamat otsima aastatal 2012, siis avasin endale esimest korda nö vaimse maailma ukse.

2013 aastal läbisin Taimaal Agama joogakoolis hatha jooga õpetaja programmi. Paljuski tänu seal kogetud jooga ja tantra praktikatele avanes minus kirg naiseks olemise maagia vastu ja see kandis mind ühelt kursuselt teisele. Läbisin Monika Nataraj juhendamisel Mystical Dance Teacher Training, Advance Mystical Dance Teacher Training ja Shakti Spirit Teacher Training kursused.

2014 aastal kandis elu mind Indiasse kus kohtusin Guruji Maharaj´ga. Guriji on andnud mulle oma õnnistuse tööks mantrate, pühageomeetria ja tulerituaalide tegemiseks. Olen Guruji vanemõpilane ja saanud initsiatsiooni autentse paremakäe (mitteseksuaalne) tantra edasi andmiseks.

2021 aastal täiendasin end kundalini jooga ja humanoloogia kooli rajaja Sukhdev Kaur poolt juhendatud rasedus, sünnitus, sünnitusjärgne periood ja emade joogaõpetaja kursusel “Sacred Woman, Infinite Mother” ja hetkel on samas koolis pooleli kundalini jooga õpetaja kursused.

Oluline osa minu enesearengu praktikast on leidnud väljundi läbi muusika. Armastan bhakti jooga praktikana laulda bhajaneid (devotional songs) ja koos hingeõde Ida Adele Raneli Ruuliga jagame oma lugusi ja muusikat RAHE TõeSadhu koosseisus.

Kõik need kogemused ja teadmised on näidanud mulle teed iseenda tõelise olemuse suunas ja on täitnud mind usuga. Usuga, et kõik on energia, ka mina olen energia, olen ELU, olen kõik ja olen eimiski.

LOE HEDI KOGEMUSI TANTRAST SIIT:

Pean tunnistama, et sõna “tantra” tuli esimest korda minu sõnavarasse tänu soovile avardada oma silmaringi intiimelu vallas. Minu esimene tõukelaud mis avas uksed seksi kui võimaliku vaimsepraktika suunas oli kursus “Seks- kiirtee jumala juurde” samanimelise raamatu autori Johan Ekenberg juhendamisel.

Kõige tugevamalt on minusse juurdunud pühitsuse praktika. Iga oma päeva ja selle jooksul tehtud tegu saadan pühitsusega, milles annan vabaks oma tegude viljad ja samal ajal palun juhatust ja õnnistust kõrgemailt. See on kõige vundamendiks.

Teisele poole piire mõeldes, siis oleks suur au praktiseerida mitteseksuaalsest Tiibeti budistliku tantrat Tema Pühadus Dalai Laama endaga.

Isegi igas multifilmis on midagi tantristlikku, lihtsalt oleneb vaatenurgast. Viimati käisin kinos vaatamas animatsiooni Encanto ja enne seda romantilist komöödiat “Marry Me”.

BHAJAN - pühade mantrate laulmine

Bhajanite laulmine on üks bhakti jooga praktiseerimise viise läbi mille on võimalik jõuda täieliku vabanemiseni.

Bhakti jooga on loomulik ja siiras jumala/enese otsimine, mis algab armastusest, jätkub vaid armastuses ja lõpeb üksnes armastuses. Tõelise bhakti jooga praktiseerija armastus on kirglik hullus jumala järele, mille teelt kaob kõik muu. Kogu maailmakõiksus on tema jaoks täis armastust. Bhakti praktiseerija näeb kõiges jumalat ja omistab jumala kvaliteete igale inimestele keda kohtab.

Bhajanite laulmine on üks viis väljendada oma andumust kõrgeimale. Bhajani sõna tuleb sanskriti keelest viidates austusele ja jumala ülistamisele ja ka jagamisele. Bhajan võib olla mistahes vormis laul, mis on pühendatud jumalale. Kõige tavapärasem on laulda tuntnud mantraid. Praktika juures on oluline kasvatada endas jumalikku tõstetud emotsioonaalset ühendust kõrgeimaga.