Mis tantra eriliseks teeb?

Tantra eesmärgid ja nii mõnedki tehnikad sarnanevad teiste joogaliikidega. Tantrat eristab muust joogast seksuaalenergia teadlik kasutamine. Seejuures kasutatakse seksuaalenergiat väga selgelt ja suunatult enese vaimseks arenguks, positiivsete elumuutuste või külluse või tervenduse jms ellu kutsumiseks. Seksuaalenergia mõiste tantras märksa peenem ja rafineeritum kui igapäevase lääneinimese kõnepruugis. Töö seksuaalenergiaga algab eelkõige enese vaatlemisest, märkamisest ja kohaolulust. Tantristlik praktika ei ole alati seotud ei vastassooga ega seksuaalse kontaktiga. Tantristlikest praktikatest vaid väike osa sisaldab seksuaalset kontakti ning need on mõeldud neile, kes mõistavad tantristlikku filosoofiat ja oskavad seksuaalenergiat teadlikult endas suunata.

Lastes seksuaalenergial ärgata ja kasvada ning koguneda ilma seda välja purskamata ja raiskamata, seda suunates kõrgematesse keskustesse, muutub iga mees ja naine energiast pakatavaks, säravaks, võluvaks ja mis peamine, tekib huvi iseenda vaimse kasvu vastu. Seega võib tantra lähtepunktist ütelda, et mida suurem on sinu seksuaalenergia, seda tugevam on sinu potentsiaal vaimseks kasvuks. Seda muidugi vaid seni kuni suunad oma seksuaalenergia sellele. Kõik millele pöörad tähelepanu saab energiat ja seda nii paarisuhtes, pereringis, äriasjades kui ka sinu vaimsel teekonnal.

Tantra on elujaatav vaimne arengutee, siin ei seata endale jõulisi piiranguid ja ei lähtuta dogmadest. Kõik mis saab sind sinu teel aidata on õige, seni kuni see ei kahjusta sind ennast või teisi sinu ümber. Seega ei pea sa tantras üldjuhul millestki oma elus loobuma.

Tantra annab sulle võimaluse ja vajalikud tehnikad, et elada oma elu täiel rinnal, teadlikkuses, märkamises ja kohalolus. Aitab sul olla täis energiat ja elurõõmu, nautida iseennast ja kaaslasi ja samal ajal võimsalt vaimselt kasvades.

„Mis on siin, on kõikjal, mida ei ole siin, seda ei ole kusagil. Tundmatu meister