Tantra ei tähenda alastust. Alasti inimkeha on kaunis ja imetlemisväärne Jumala looming ja kui sa tunned ennast alasti hästi, siis ei ole alastuses midagi halba. Sa võid kohata Tantrafestivalil inimesi, kes alasti päevitavad, ujuvad, saunatavad, tantsivad või niisama päeva naudivad. Samamoodi kohtud seal ka täies riides inimesi. Sinu asi on otsustada, kuidas ennast hästi tunned ja nii toimida. Keegi ei sunni sind alasti võtma või ei vaata sulle viltu kui täies riides ringi kõnnid. Oluline on austada kõikide valikuid, alustades iseendast.
Mõnes töötoas võib ette tulla alastust, kuid ka seal ei ole keelatud riietes osaleda. Riideid maha heites heidame maha ka oma kultuurilised ja sotsiaalse seisusega seotud hoiakud, heidame maha maskid, mille taha ennast nii hoolega varjame. On ju teada tõsiasi, et „saunas on kõik võrdsed“. Samuti pääseme nii ligi inimese suurimale organile, nahale. Nahk on aga teadupärast südamekeskuse organ. Paljas nahk ja kohalolus puudutus on imelise tervendava ja laadiva väega. Kõike aga siis, kui oled selleks valmis!
Kui mõnes töötoas on oodata soovituslikku alastust on see töötuba programmis vastavalt ka tähistatud. Kui oled siiski sellisesse töötuppa sattunud ja ei soovi alastusega kaasa minna, on sinu õigus ja kohustus iseennast kuulata ja seda mitte teha. Keegi sind selleks ei sunni, ära ka ise palun ennast selleks sunni. Alati võid ka osaleda riietes või valida pealt vaadata ja mediteerida.