Kas Eesti Tantrafestival 2021 erineb kuidagi varasematest tantrafestivalidest?

Tantrafestivale on Eestis korraldatud juba 8 aastat, erinevatel aastatel on olnud korraldusmeeskonnas erinevad inimesed ja seega on ka igal aastal olnud festival veidi erinevat nägu, nii nagu ka iga korraldajal on oma maailmanägemus. Iga aastaga on tantrafestival järjest paremaks läinud, kuna me kõik oleme õppinud ja nõuame nii endalt kui ka teistelt järjest rohkem. Nüüd ja edaspidi anname parima, e hoida tantrafestivali järjest rohkem vaimsel teel, tagades selleks töötubade omavahelise kooskõla ja põimituse, lähtudes eelkõige tantristlikust filosoofiast, luues kogu Festivali südameühenduses, pakkudes Sulle elamuse, mis on ülendav ja meeldejääv.

Kindlasti ei tähenda see seda, et tantrafestivalil vähem lõbus oleks või oleks vähem nalja, rõõmu ja nautimist, otse vastupidi. Festival on täielikult elujaatav ja kutsub Sind üles elu nautima ja armastama,  ent annab sellele tantristliku mõõtme- elada teadlikkuses ja kogu see maine kogemus tõsta teadlikult tantristlike tehnikate abil südametasandile ja sealt kõrgemale. Kõik selleks, et kogeksid hüpet oma arengus inimesena, kogeksid teadvusetasandi nihet ja näeksid, tunnetaksid seeläbi maailma hoopis teise pilgu läbi. Iga tegevus, mis me festivalil teeme ja iga otsus, mis korraldusmeeskond vastu võtab on ühe ja selge eesmärgiga – pakkuda nii osalejatele kui korraldajatele kõrgemat ja tugevamat vaimset kasvu.

Kasvame koos südameühenduses!

Kui ma olen gei, kas mul on Tantrafestivalil midagi teha?

Tantra tööpõhimõte baseerub potentsiaalide vahel, ehk mida mehelikum on mees ja mida naiselikum on naine, seda suurem on nendevaheline energia, ilmselt oled seda isegi kogenud või kinolinalt näinud. Samasugune potentsiaalide vahe eksisteerib ka geipaaridel, vastasel juhul ei oleks see paar kunagi kokku saanud, ega paarilised üksteise tähelepanu äratanud. Kõiki tantrapraktikaid võib vabalt teha ka samasoolise partneriga (ka siis kui sa ei ole gei) rõhudes sisemisele naisele ja sisemisele mehele. Seega ei ole vahet, kas oled hetero või gei või identifitseerid ennast veel kuidagi muudmoodi, tantra töötab sinu jaoks igal juhul. Tule kohale ja katseta. Ka juhul kui sa lihtsalt ei taha või ei julge vastassoo esindajaga mõnda praktikat teha, võid seda vabalt samasoolisega teha. Kõige tähtsam on, et ise ennast hästi tunneksid, siis suudad ka keskenduda ja saab toimuda enesearengu maagia.

Kas ma pean Tantrafestivalil ennast paljaks võtma?

Tantra ei tähenda alastust. Alasti inimkeha on kaunis ja imetlemisväärne Jumala looming ja kui sa tunned ennast alasti hästi, siis ei ole alastuses midagi halba. Sa võid kohata Tantrafestivalil inimesi, kes alasti päevitavad, ujuvad, saunatavad, tantsivad või niisama päeva naudivad. Samamoodi kohtud seal ka täies riides inimesi. Sinu asi on otsustada, kuidas ennast hästi tunned ja nii toimida. Keegi ei sunni sind alasti võtma või ei vaata sulle viltu kui täies riides ringi kõnnid. Oluline on austada kõikide valikuid, alustades iseendast.

Mõnes töötoas võib ette tulla alastust, kuid ka seal ei ole keelatud riietes osaleda. Riideid maha heites heidame maha ka oma kultuurilised ja sotsiaalse seisusega seotud hoiakud, heidame maha maskid, mille taha ennast nii hoolega varjame. On ju teada tõsiasi, et „saunas on kõik võrdsed“.  Samuti pääseme nii ligi inimese suurimale organile, nahale. Nahk on aga teadupärast südamekeskuse organ. Paljas nahk ja kohalolus puudutus on imelise tervendava ja laadiva väega. Kõike aga siis, kui oled selleks valmis!

Kui mõnes töötoas on oodata soovituslikku alastust on see töötuba programmis vastavalt ka tähistatud. Kui oled siiski sellisesse töötuppa sattunud ja ei soovi alastusega kaasa minna, on sinu õigus ja kohustus iseennast kuulata ja seda mitte teha. Keegi sind selleks ei sunni, ära ka ise palun ennast selleks sunni. Alati võid ka osaleda riietes või valida pealt vaadata ja mediteerida.

Kui mul ei ole partnerit, kas ma siis ei saa tantrat praktiseerida?

Tegelikult algab igasugune areng alati iseendast, eneseareng ei vaja paarilise olemasolu. Nii on ka tantras. Tantraliine on väga erinevaid, sealhulgas ka „parema käe tantra“, kus puudutus ja seksuaalne kontakt puuduvad. Selles tantraliinis töötatakse sisemise mehe ja sisemise naisega ehk Animuse ja Animaga, igaühe enda sees. Tantrat saab praktiseerida ka inimesega, kes ei ole sinu partner. Hoia meeles, et tantra ei võrdu seksuaalsete praktikatega või seksiga, nagu seda on mõnikord vääralt arvatud. Tantras on palju harjutusi otsese füüsilise puudutuseta, kuid siiski kahe inimese vahel. Nii mõnigi lihtne kohaolu või kätest hoidmise praktika võib viia väga-väga sügava enese-transformatsioonini.

Mida ma peaksin teadma tantrafestivalile tulles?

Tantrafestivalile võid tulla nii üksi, koos sõbra või sõbrannaga, oma vana või uue elukaaslase või abikaasaga või kasvõi terve sõpruskonnaga.

Oleme Tantrafestivali programmi kujundanud selliselt, et alati leiaks endale sobiliku töötoa nii päris algaja, kui ka juba tubli edasijõudnu, samuti on läbivalt töötoad paaridele.

Tantrafestivalil hoolitseme sinu vajaduste eest nii nagu oskame, otsuse kohale tulla, osaleda, kogeda ja võib-olla ka enda piire kompida pead tegema sina ise. Valik jääb loomulikult sulle. Alati ja kõikides töötubades on sul valikuvabadus osaleda või loobuda. Osale või tee praktikat kaasa ainult siis kui tunned, et see on sinu jaoks õige. Kui tunned, et midagi ei ole sinu jaoks, siis ära lase grupil ennast kaasa vedada. Täiskasvanud inimesena võtab vastutuse enda eest igaüks ise.

Kõik tunded ja emaotsioonid on õiged. Valet tunnet ega emaotsiooni ei ole olemas. Taju ja vaatle ennast ja neid emotsioone ning tundeid, ning luba endal neid kogeda, võta selleks aega. Tantrafestival on selleks turvaline kohta, et tunda kõiki tunnetespektreid. Pea meeles ka emotsioon on lihtsal energia, see võib olla kütuseks Sinu vaimsel arenguteel, õpi seda juhtima, me aitame sind.

Nii sinu enda kui teiste puhul ainult selge „jah“ tähendab „jah“, „ei“ on „ei“ ja väga oluline on, et ka „võib-olla“ on „ei“ ja ka „natukene“ on „ei“. Kui otsustada ütelda „jah“ millele iganes, siis tee seda täiel rinnal ja naudi seda. Kui keegi ütleb sulle „ei“ või „võib-olla“ või „natukene“, siis võta seda selge „ei“-na. Austa enda ja teiste otsuseid ning pea meeles, et nii Sinul kui kõikidel teistel on õigus oma otsust muuta, mistahel hetkel. Me lähtume austusest teineteise ja iseenda vastu.

Mida Tantrafestival mulle annab?

Ettevaatust, tegemist on tantraga, see võib muuta kogu Sinu elu! Tantrafestival annab Sulle kogu eluks 4 meeldejäävat päeva, mis võib mõjuda niivõrd vägevalt, et otsustad keerata terves elus uue lehekülje.

Tantrafestival annab sulle võimaluse tutvuda ca 16 erineva õpetajaga nii Eestist kui välismaalt, et nautida, kogeda ja tunnetada,  kas ja kes on just see kelle õpetused just sinuga resoneeruvad.

Tantrafestvalil on rohkem kui 30 erinevat töötuba, rituaali ja koosloomist, millest saad valida just endale sobivaimad, jõudmaks iseendas samm sammult ikka sügavamale.

Tantrafestivalil saad nautida kolmel korral päevas tõeliselt head vegantoitu… ja tunda kui hea ja kõrgendatud tunde see sulle annab. Äkki avastad hiljem et selline dieet sobib sulle alaliselt…

Tantrafestivalil saad kuulata suurepärast muusikat, näha hingematvaid esitlusi, tantsida ennast hingetuks, isegi siis kui sa pole üldse „tantsija tüüp“, nautida suurepärast ilma ja loodust, saunatada ja ujuda ja mis kõige tähtsam, suhelda imeliste inimestega, kes on kohale tulnud kõik samal eesmärgil – ÖELDA ELULE JAH!

Tantrafestival annab sulle imelise kogemuse kogu eluks, tule kohale ja koge seda kõike. Oled seda väärt!

„Iga teekond saab alguse esimesest sammust“

Mida tantra sisaldab?

Tantras võid kasutada mistahes tehnikaid ja meetodeid seni kuni see Sind vaimse arengu teel edasi viib ja Sind ning teisi ei kahjusta. Tantra keskne idee on genereerida energiat (seal hulgas seksuaalenergiat) ja seda alumistest energiakeskustest ülemistesse tõsta (sublimatsioon) ehk äratada müütiline Kundalini Šhakti. Selleks pead sa olema võimeline energiaid tunnetama ja juhtima. Just seda õpetavad ka tantrapraktikad- energiat tunnetama, genereerima ja juhtima. Seega sisaldab tantra energia- ja kehatööd, tööd oma meelega. Tantra praktikad võivad olla väga erinevas formaadis: meditatsioon, kehatöö, jooga, rännak, puhastustehnika, rituaal, hingamistehnika, jagamisring, tants, seksuaalsed praktikad ja veel palju enamgi. Oluline on see, et tehnika kasutab tantristlikke põhimõtteid energia suunamisest.

Tantra on kogemuslik, selle mõjusid ei saa avastada ilma kogemuseta. Peamine on olla avatud meelega, eelarvamusteta ja ootusteta ning osaleda. Kui juba tajud ja tunnetad, suudad energiaid iseendas suunata, märkad ja suudad meelt rahustada ning kohal olla, saad astuda järgneva suure sammu ning kogeda paarisharjutusi, mis võivad olla väga erineval tasemele. Sageli tuleb ette, et mõni ca 10-minutiline igasuguse füüsilise kontaktita silma vaatamise praktika võib Sind viia sügavamale isiklikesse puhastusprotsessidesse või kõrgendatud seisundisse kui oled terve elu jooksul kogeda saanud. Siit viib tee edasi ainult sügavamale…

Kas tantra on midagi minu jaoks?

Oleneb sellest, mida sina oma elult soovid, mis on sinu elu eesmärgid. Nii nagu igasuguse juhtimise aluseks on eesmärgistamine. Samamoodi on see ka sinu elus, kui eesmärki ei ole, siis sa ka ei tea mille poole joosta, jalutada või roomata. Kas tantra sulle hetkel sobib või mitte sõltub sinu eelnevast elukogemusest, eelkõige aga ellusuhtumisest ja otsusest. Selge on aga see, et saa ei saa seda kunagi teada, kui järele ei proovi. Käesolev tantrafestival loob sulle võimaluse, seda turvaliselt proovida ja kogeda. Tihti on naistel oluliselt lihtsam tantrateele asuda kui meestel, kuna naised on sageli lihtsamalt uusi ideid vastuvõtvad ja vähemate eelarvamustega kui mehed. Kindlasti võid aga arvestada sellega, et mitte ühegi harjutuse, töötoa või praktika juures ei ole sul kohustus osaleda või teha midagi, milles kahtled. Kui tunned mistahes hetkel vajadus pausi järele või tagasi tõmbuda, siis on see täielikult sinu vabadus. Tantra annab sulle võimaluse õppida tunnetama oma piire ning neid ka turvaliselt väljendama.  Tantra võib olla väga tervendav nii kehale, meelele kui hingele, see võib aidata eemaldada erinevaid negatiivseid mustreid, kogemusi ja blokeeringud. Samas midagi ei saa teha jõuga ja pead tundma, et oled valmis. Klassikud on ütelnud: „kui õpilane on valmis ilmub ka õpetaja“. Festival on suurepärane võimalus välja uurida, kas tantra on Sinu jaoks ja kui oled valmis siis ehk ilmub ka Sinu õpetaja.

Mis tantra eriliseks teeb?

Tantra eesmärgid ja nii mõnedki tehnikad sarnanevad teiste joogaliikidega. Tantrat eristab muust joogast seksuaalenergia teadlik kasutamine. Seejuures kasutatakse seksuaalenergiat väga selgelt ja suunatult enese vaimseks arenguks, positiivsete elumuutuste või külluse või tervenduse jms ellu kutsumiseks. Seksuaalenergia mõiste tantras märksa peenem ja rafineeritum kui igapäevase lääneinimese kõnepruugis. Töö seksuaalenergiaga algab eelkõige enese vaatlemisest, märkamisest ja kohaolulust. Tantristlik praktika ei ole alati seotud ei vastassooga ega seksuaalse kontaktiga. Tantristlikest praktikatest vaid väike osa sisaldab seksuaalset kontakti ning need on mõeldud neile, kes mõistavad tantristlikku filosoofiat ja oskavad seksuaalenergiat teadlikult endas suunata.

Lastes seksuaalenergial ärgata ja kasvada ning koguneda ilma seda välja purskamata ja raiskamata, seda suunates kõrgematesse keskustesse, muutub iga mees ja naine energiast pakatavaks, säravaks, võluvaks ja mis peamine, tekib huvi iseenda vaimse kasvu vastu. Seega võib tantra lähtepunktist ütelda, et mida suurem on sinu seksuaalenergia, seda tugevam on sinu potentsiaal vaimseks kasvuks. Seda muidugi vaid seni kuni suunad oma seksuaalenergia sellele. Kõik millele pöörad tähelepanu saab energiat ja seda nii paarisuhtes, pereringis, äriasjades kui ka sinu vaimsel teekonnal.

Tantra on elujaatav vaimne arengutee, siin ei seata endale jõulisi piiranguid ja ei lähtuta dogmadest. Kõik mis saab sind sinu teel aidata on õige, seni kuni see ei kahjusta sind ennast või teisi sinu ümber. Seega ei pea sa tantras üldjuhul millestki oma elus loobuma.

Tantra annab sulle võimaluse ja vajalikud tehnikad, et elada oma elu täiel rinnal, teadlikkuses, märkamises ja kohalolus. Aitab sul olla täis energiat ja elurõõmu, nautida iseennast ja kaaslasi ja samal ajal võimsalt vaimselt kasvades.

„Mis on siin, on kõikjal, mida ei ole siin, seda ei ole kusagil. Tundmatu meister

Mis on tantra?

Tantra on iidne vaimne süsteem, mis on saanud alguse Tiibetist ja Kašmiirist, seejärel levinud Indiasse, olnud pikalt varjusurmas ja seejärel hakanud vaikselt läänemaailma imbuma. Tantra on ka üks paljudest jooga alamliinidest, seega on ka tantra eesmärgid samad, mis enamusel jooga liinidest. Tantra tähendab sanskriti keeles ühendma, ühinema, lõimuma või kangast kuduma. Seega on tantra eesmärgiks eelkõige ühendada iseenese keha, meel ja hing ja seeläbi leida jumalikkus ja valgustatus iseenese kaudu. Kui oled leidnud jumalikkuse iseendas, näed jumalikkust ka teistes inimestes ning kõiges muus meid ümbritsevas. Kuigi iidset tantrat vahendavad tänapäeva tantristlikud pühad tekstid ehk agamad, siis neisse tuleb suhtuda eelkõige kui filosoofilistesse ja tehnilistesse juhenditesse. Tantristlik teekond tähendab tõe ja jumalikkuse otsimist enese seest, mitte raamatututest ja väljastpoolt. Tantra on elustiil ja elufilosoofia, seda saab elada igal hetkel, seega on tantra mõtteviis ja suhtumine, teadlik elamise viis, mille kõrgeim eesmärk on valgustumine.