COVID

Piirangutest ja tõendi esitamisest

Tantrafestivalile on tulemas rohkem kui 100 osalejat.

 Festivali korraldajana on meil riigi poolt pandud kohustus kontrollida iga külastaja covid-ohutust.

Selleks palume Sul teha järgmist:

1) esita festivalile tulles negatiivne antigeentesti või pcr-testi tõend, mille peab olema teinud tervishoiuteenuse osutaja (näiteks Synlab või Confido labor) järgmistel tingimustel:

  1. SARS-CoV-2 antigeen-RTD test peab olema tehtud kuni 48 tundi enne festivalil osalemist (enne esmakordset festivali alale sisenemist); VÕI

b) SARS-CoV-2 RT-PCR test peab olema tehtud kuni 72 tundi enne festivalil osalemist (enne esmakordset festivali alale sisenemist)

2) testimisest on vabastatud järgmised isikud:

a) alla 18-aastane;

b) erivajadusega ja tema testimine ei ole muid olulisi põhjuseid arvestades mõistlik; 

c) isik, kes esitab tõendi, et ta on COVID-19 haiguse läbipõdenud mitte rohkem kui 180 päeva enne festivalil osalemist või ta on vaktsineeritud või vaktsineerituga võrdsustatud isik.

EL digitaalse COVID tõendi peavad esitama ka läbipõdenud ja vaktsineeritud.

Mine www.digilugu.ee – Vali: EL digitaalsed covid-tõendid. Sealt loo endale vastav tõend või kui oled seda juba varem teinud, on selle kohta ka nupuke olemas. Prindi tõend välja või näita seda oma nutiseadmest infotelgis enne kui vahetame pileti käepaela vastu. Tõendil peab olema QR-kood.

A. TESTIMINE FESTIVALIL KOHAPEAL

Juhul, kui soovid kasutada kiirtestimise võimalust festivalil, siis pakume seda ainult kindlatel aegadel. Testimine toimub neljapäeval (19.08) ja reedel (20.08) tervishoiuteenuse osutaja poolt. Palun arvesta, et sõltuvalt soovijate hulgast võib tekkida järjekord, mille ajalist kestust on keeruline ette ennustada. Testi tegemiseks kulub ühel isikul 20-30 minutit.

 

Testi hind on külastajale 10 eurot, mis tuleb tasuda sularahas. Palun võta kaasa täpne sularaha.

 

19.08 toimub testimine 14.00-18.00

20.08 toimub testimine kell 9.00-12.00

 

Kiirtestimise jaoks pead arvestama, et korraldajale tuleb esitada oma isikuandmed ehk palun võta kaasa isikut tõendav dokument, mille alusel sinu testitulemused fikseeritakse. Lisaks palume sinult nõusolekut sinu isikuandmete töötlemiseks. Ilma selle nõusolekuta, me kahjuks testi teha ei tohi.

Isikuandmeid me mingil viisil ise kasutama ei hakka, need säilitatakse kontrolljäljena, vajaduse esitatakse Terviseametile ja meie käes olevad andmed hävitatakse hiljemalt ühe kuu pärast peale festivali toimumist.

 

Juhul, kui sa ei soovi oma andmeid jagada ega sellist nõusolekut anda, siis sellist kohustust Sul ei ole, kuid sel juhul me kiirtesti pakkuda ei saa kohapeal ning peaksid testimise korraldama ise enne festivalile saabumist.

B. TESTI ENNAST CONFIDOS ENNE FESTIVALI SOODUSKOODI KASUTADES VÕI MÕNE TEISE TERVISHOIUTEENUSE OSUTAJA JUURES

Oleme sõlminud koostöökokkuleppe Confidoga, kes on valmis tegema kõigile osalejatele soodushinnaga (20 eurot)  antigeen testi (ninaneelust pulgaga). Test peab olema tehtud kuni 48h enne festivalile saabumist.

Selleks palun tee õigeaegselt online-broneering testimiseks (asukohad Tallinnas ja Tartus) siit: https://onbron.confido.ee/booking/service/A494 . Peale isikuandmete kinnitamist ja vahetult enne tasumist märgi sooduskood: TANTRAFEST . Koodi sisestamise järel kuvatakse uus hind (20 eurot).

Samuti on võimalik teha Synlabi-is PCR testi kurguloputus meetodiga. Uuri lähemalt siit.

Võid loomulikult teha testi ka mõne teise tervishoiuteenuse osutaja juures. NB! Koduteste me ei tohi riiklike nõuete tõttu aktsepteerida.

Peale testitulemuste selgumist mine portaali: www.digilugu.ee . Sealt vali: EL digitaalsed covid-tõendid ning loo endale tõend. Võta tõend kaasa kas paberkandjal või esitle see oma nutiseadmest enne festivali alale sisenemist. NB! Oluline on, et tõendil on QR-kood.

Tuletame meelde, et tervishoiuteenuse osutaja (nt Confido, Synlab jt) poolt kasutatavat antigeen/pcr testi loetakse täpsemaks kui kiirteste. Kui festivalialal kiirtestiga testides osutub test positiivseks, siis festivalile me sind lubada ei saa. Kui hilisem kordustest näitab laboris negatiivset tulemust ja haigusnähte ei ole, siis saad festivaliga liituda. Juhul kui sa jääda osaliselt või kogu festivalist ilma, siis me ei tagasta piletimaksumust. Soovitame teha test enne festivalile tulemist, et vältida võimalikke halbu üllatusi kohapeal. Kodus ise tehtud kiirtestid ei ole seadusandja korralduse tõttu aktsepteeritavad.

Kui sul on küsimusi või soovid abi, siis palun kirjuta või helista meile. Oleme valmis sind aitama.