Dagmara Saarinen

Kehatöö terapeut, Tervendaja

Enigma

Enigma - nimi millega Dagmara teraapiaid teeb, tuleneb lähenemisviisist oma tööle ja sellele, kuidas ta suhestub inimestega.

See kõik sai alguse juba varajases lapsepõlves, kasvdes üles ümbritsetuna energitööst, taimede võimest tervendada ning teistest alternatiivsetest tervendusmeetoditest. See oli põimitud osaks tema igapäeva elust.

 

Lapsepõlves saadud kogemused lõid pinnase rohkemaks kui 20 aasta kogemuseks töötamaks kehaga ja võtmaks täielikult omaks psühhosomaatilise lähenemisviisi vabastamaks traumasi.

Ajaga on ta loonud oma unikaalse viisi kombineerides erinevaid meetoteid oma privaatsetel sessioonidel ja töötubades, mida ta läbi viib. Samuti on ta teinud tööd lastega erinevates projektides ja koolides.

Dagmara on saanud koolituse psühholoogilises teatrikunstis, Havaii Tervendustehnikates, Feldenkrais teraapias, kraniosakraal osteopaatias, reikis, Gurdjieff-i pühades liikumistehnikates, Havaii Hula tantsus -  kasutades neid meetodeid oma töös.

 

Samuti on ta alati armastanud laulmist ja käinud muusikakoolis. Läbi selle on ta õppinud ja avastanud, kuidas häält saab kasutada tseremooniates kui ühte võimsat tervendusmeetodit.

Õppeprogramm psüühilises teatrikoolis ( meetodi looja Jerzy Grotowski ja  hääeseade Zygmunt Molik ) Ryszard Nieoczym juhendamisel, avas Dagmaras väga võimsa ja intuitiivse tööriista, mida ta kasutab oma töös klientidega.

 

See avas võimaluse ühildada kehatöö ja hääl  psühhosomaatiliselt. Samuti andis sügava teadmise keha liigutustest ja samuti ka blokeeringutest, meie sensitiivsusest, sensuaalsusest ja voost ning kuidas see on seotud meie nais- ja meesenergiatega.  Ühtlasi avas mõistmise häälest - kuidas see on seotud meiega - hinge häälega. Hääle vibratsioonist, samuti hääle ja psühhosomaatilistest blokeeringutest.

See programm andis talle imelised baasteadmised tunnetamaks ja ühinemaks teise inimesega.

Kahula kehatöö on segu Abraham Kawai’i ja Tamara Ho’okahi meetodist, aitamaks jõuda väga sügavatesse kihtidesse psühhosomaatilises ühenduses.

See avas täiesti uue, sügava lähenemisviisi tööle, näitamaks, et keha on sild hingekoju. Kahula kehatöö on massaaz, mis ühendab keha ja meele. Eesmärgiks ei ole teha tööd sümptomitega, vaid  leida nende algpõhjus.

Dagmara kireks on teha tööd inimestega, alati otsides ühendust keha, meele, hinge ja sümptomite põhjuste vahel ja kuidas need on ühendatud eluvoolu ja eluenergiaga.

 

Tema kasutatavad meetodid on unikaalsed, liikudes väga õrnast olekust tugevasse ja vastupidi. Tal on võime näha ja tunda blokeeringuid, mustreid ja nende allolevaid struktuure.

Peale sessiooni Dagmaraga sa tuled tagasi iseendasse ja tunned ennast taas.

Shamanistlik trance-tants

Shamanistlikus trance- tantsu töötoas saame terveneda läbi tantsu. Turvalist ruumi hoiavad kehatöötegijad ja shamanistlikud tervendajad. Läbi ringi, mille moodustavad tantsijad ja muusikud, viib sind laineharjale trummide ja didgeridoo helide sümbioos. Olles valmis astuma ringi ning oma protsessi, saab alguse tervendus, mis on toetatud kõigi teiste osalejate poolt. Kasuta oma keha, häält ning ava aken oma sisemaailma.

Tule mugavates riietes.

Töötuba viivad läbi Petra Kaya ja Dagmara Enigma.