Alar Krautman

Krautmani Terviseakadeemia looja ja õpetaja

Alar Krautman

Olen Alar Krautmani Terviseakadeemia looja ja õpetaja. 

Massaaž, erinevate maade traditsioonid ja teraapiad ning terviseteemad on olnud minu elu ja kirg.

Olles õppinud füsioteraapiat ja nn. meditsiinilist massaaži tekkis tunne, et üks osa massaažist on puudu- massaaži puudutuse väärtustamine ja selle energeetiline osa. Siit sai ca 30 aastat tagasi alguse minu pikk teekond Hiina meditsiini, Ajurveda, Tai traditsiooniline meditsiini, Jaapani meditsiin ja lõpuks Eesti pärimusmeditsiini juurde. Kõikides nendes traditsioonides on minu jaoks olnud oluline füüsilise ja energeetilise osa tasakaal. 

Ma ei pea ennast otseselt tantraõpetajaks, aga tantristlik eluvaade on minu jaoks olnud loomulik juba mitukümmend aastat ja sealt on olnud õppida väga erinevaid tahke, mis on andnud elule rohkem elusust, enesega sügavuti tegelemist ja soovi muuta maailma paremaks paigaks.  

Nüüdseks olen õpetanud ca kahekümne aasta jooksul Eestis erinevaid teraapiaid ja koolitanud kümnetes erinevates riikides.

Elan Lahemaal ürgse looduse rüpes, siit ammutan jõudu ja tasakaalu. Siin tekib mõistmine, et maailm on külluslik ja imeline.

Festivalil teen meeste töötuba selliselt nagu olen seda mõistnud. Minu arusaam sellest võib vahel olla ka ootamatu, kuid enamasti äratundmisi ja taipamisi tekitav. Lähtun oma teadmistest, tunnetusest, kogemistest ja taipamistest ning püüan neid võimalikult arusaadavalt edasi anda.

Teen festivalil  ka taiasauna. See on rännak ajas tagasi, kus saunas käies jutustame vana lugu ja samas teeme seda selles võtmes, mis tänapäeval kohane. Saunaskäik on küll pikk, aga saun on vaid meeldivalt soe ja puhkust saab iga saunaringi eel ja järel (mida kokku on kolm). Taiasaunas on sauna kombed, millest tuleb kinni pidada, siis saame sellest tõeliselt väeka ja sügava elamuse (lisaväärtusena teadmised). Sellel festivalil on mõned kohased täiendused.

LOE ALARI KOGEMUSI TANTRAST SIIT:

Arvan, et seda on väga raske täpselt öelda, mingis mõttes ilmselt  oli minu sünd või emaüsas kosumine ja sealt edasi rinna imemine minu esimene tantristlik kogemus. Kui nüüd minna teadliku kogemuse juurde ja seda mida tavaliselt selleks peetakse, siis  pakuks selleks ca 20 aastat tagasi juhtunud lugu, kui minult paluti,  et ma teeksin tantra/erootilist massaaži nn tüdrukute õhtul. Ma  polnud varem sellega kokku puutunud ja püüdsin võimalikult kiiresti enda jaoks lahti mõtestada seda mis ma peaksin tegema. Ma  jõudsin selle lühikese ajaga lugeda saada olevat kirjandust (mida  tollel ajal oli väga napilt) ja “jõudsin ise väga paljude tantristlike tõdedeni: piirid, kokkulepped, turvalisus, usaldus, vastutus,  kohalolu, energeetiline nauding, vähem on parem” jms. See avardas minu tolleaegseid arusaamu ja see omakorda avas uued uksed.

Ma tegelikult ei ole veendunud et lõpuni on võimalik eristada, et milline on šamanistlik, joogalik, hingamis või tantistlik praktika. Nad on minujaoks läbipõimunud. Arendan ennast igapäevaselt läbi füüsilise ja energeetiliste harjutuste, hingamise, meditatsiooni, palve, natuke harvem tantsu ja muidugi läbi tantristliku armatsemise. 

Ma ei oska öelda. Need keda ma isiklikult tunnen, nendega ma olen saanud seda teha, keda ei tunne, siis ei oska ka tahta. Oshot oleks tahtnud tunda ja tema õpetusi kogeda, Mātā Amritānandamayī Devī tantristliku kallistust sooviks kogeda. Maailmas on uskumatult suur hulk õpetajaid kellelt on palju õppida ja kogeda, aga kellest me veel midagi ei tea.

 “Laanetaguse suvi”